Mercan Kimya 20-21 Mayıs Tarihlerinde Halka Arz Ediliyor !

Mercan Kimya’nın halka arz başvurusu SPK(Sermaye Piyasası Kurulu) tarafından onaylandı.

8,81 – 10.46 TL aralığında sunulacak halka arzda şirket sermayesinin 45.000.000 TL’den 65.000.000 TL’ye çıkarılması hedefleniyor. Halka arz için A1 Capital Yatırım Menkul Değerler’e yetki verildi. Talep toplama 20-21 Mayıs tarihlerinde yapılacak.

1977 yılında Denizli’de kurulan Mercan Kimya, Türkiye’nin ilk parafin üreten firmalarından biri olma özelliği taşımaktadır. Fabrika, 20.000 m² arazi üzerinde kurulu olup, konusunda uzman personeliyle hizmet vermektedir. 

Mercan Kimya’nın ana faaliyet konusu parafin, emülsiyon,vazelin ve likit parafin üretmek,almak ve satmaktır. Mercan Kimya’nın çatısı altında bulunan üç grup şirketi bulunmaktadır. Bu firmalardan Cosmer Kimya yurtiçi ve yurtdışında kozmetik, deterjan ve endüstriyel ürünler alım satımı yapmaktadır. Dermokim Kimya’ nın ana faaliyet konusu yurtiçi ve yurtdışı pazarlara yönelik parafin ve emülsiyon üretmek, almak ve satmaktır. Rowax Global SRL’nin ana faaliyet konusu yurtiçi (Romanya) ve yurtdışı pazarlara yönelik parafin ve emülsiyon üretmek, almak ve satmaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*